A vertikális pántológép széles körben alkalmazható a csomagolástechnikában. A pántolás a termékek rögzítésére szolgál, hogy azok köteget, egységet képezzenek vagy rögzítve, stabilizálva legyenek a zökkenőmentes és biztonságos áruszállításhoz. Vertikális raklap pántolás esetében az áruk minden esetben a raklaphoz vannak pántolva. Különböző mennyiségű áru csomagoláshoz különböző vertikális pántológépek jelentik a legjobb megoldást.
Elsősorban abban az esetben érdemes vertikális pántolást alkalmazni, ha termékeink egységcsomagolásban – jellemzően dobozban – vannak raklapra helyezve, több rétegben egymáson.
Szintén jó megoldás ha a rakatokat műanyag fedőlappal látjuk el, ez további védelmet és stabilitást biztosít a termékeknek és az áruk egymásra halmozhatóvá válnak a szállítás során.
Az automotive szegmensben jelenleg nagy népszerűségnek örvend a többször használatos, mosható KLT ládás csomagolás. A mosást általában logisztikai szolgáltatók végzik, akik a megtisztított ládákat raklapra pántolják és visszaküldik partnereiknek.
Az autó és nehéziparban is rengeteg olyan fém termék van, amit súlyuk miatt biztosan hozzá kell pántolni a raklaphoz, akkor is, ha formájuk nem konvencionális.
Vertikális pántolást többféle módon végezhetünk, a csomagolandó áru mennyiségétől függően kézi, félautomata vagy automata géppel. A vertikális pántolásra a legalkalmasabb megoldások:
Az akkumulátoros pántológépek alapvető előnye, hogy univerzálisak. Használhatóak horizontális és vertikális raklappántolásra, de köteg, doboz és egyéb egységpántolásra is.
Kis- vagy közepes mennyiségű, átlagos méretű (1200–1600 mm magas) rakatokat pántolásához tökéletes megoldást jelentenek az akkumulátoros pántológépek.
Használatukat azonban a pántolandó áru volumene és a rakatok mérete korlátozhatja.
A pántszalagot ilyen esetben át kell fűzni a raklap lábai közt, ami sok hajlongással jár. Extra magas rakatok esetében a pántszalagot át kell dobni vagy vezetni a rakat fölött, amihez vagy második fő bevonása szükséges, vagy hosszadalmas munkával jár, így összességében nem a leghatékonyabb megoldás, ha pár raklapnál több árut akarunk ezzel a módszerrel csomagolni.
Közepes és nagy mennyiségű áruk vertikális pántolása gyorsan végezhető az ErgoPack félautomata pántolóval
Amennyiben a kézi akkumulátoros pántológépek alkalmazása már nem gazdaságos, akkor érdemes félautomata pántológépre váltani.
Közepes és nagy termelési volumen esetében az ErgoPack félautomata pántológép a legjobb megoldás, amely jelentősen megkönnyíti a vertikális pántolást.
Az ErgoPack pántológép kezelése percek alatt elsajátítható, használata ergonomikus, hiszen nem kell hajlongani a pántszalag átfűzéséhez és ezáltal a munkavégzés is jelentősen hatékonyabbá válik.
Tekintse meg kézi pántológép és az ErgoPack félautomata pántológép működését összehasonlító videónkat:
Az ErgoPack pántológép több kiegészítővel is bővíthető a helyi pántolási igényeknek megfelelően. Ilyen például az Overheight modul, amit akkor javaslunk, ha 2 méternél magasabb termékek is előfordulnak a termelésben.
A magas rakományok vertikális pántolását segíti az ErgoPack félautomata pántoló Overheight modulja
A legnagyobb teljesítményű vertikális pántológépek természetesen, a sorba integrált gépek, amelyek akár 70-80 raklap pántolására is képesek lehetnek óránként. Annak függvényében, hogy mennyi és milyen rakatot szeretnénk vertikálisan pántolni, illetve milyen pántolási mintával, felsőfejes vagy oldalfejes automata pántológépek közül választhatunk.
30 év tapasztalatunkkal a csomagolástechnikában és pántológépek forgalmazásában személyre szabott megoldásokat kínálunk a legkülönbözőbb feladatokra. Amennyiben további kérdése lenne, forduljon szakembereinkhez.