Szakértőnk bejárta a gyártó több telephelyét, és azt tapasztalta, hogy függetlenül a gépek típusától és a fólia előnyújtástól, mindenhol ugyanazt a 12 mikronos, 300%-os előnyújthatóságú fóliát használták.
A legtöbb gép nem tudta elérni a 300%-os előnyújtást, a fólia feszítőerejének növelése gyakran fóliaszakadáshoz vagy a termékek sérüléséhez vezetett. Ennek ellensúlyozására a dolgozók extra erősítő köröket alkalmaztak, ami jelentősen megnövelte a fóliafelhasználást és a csomagolási költségeket.
A helyszíni fóliázási tesztek alapján egy 15 mikronos, nagyobb tartóerejű fóliát javasoltunk, amely merevebb szerkezetének köszönhetően kevesebb fóliával is biztosította a szükséges stabilitást. Az új fólia bevezetése mellett a fóliázógépek beállításait is finomhangoltuk, hogy a feszítés megfelelő legyen, és ne legyen szükség felesleges erősítő körökre.
A változtatások hatására jelentősen csökkent a fóliafelhasználás. Míg korábban egy rakat fóliázásához 300-350 gramm fóliát használtak, az optimalizálás után mindössze 170-190 grammra volt szükség.
Mivel az extra erősítő körök elhagyásával a gépek gyorsabban dolgoztak, a csomagolási folyamat is hatékonyabbá vált. A rakatok stabilabbá váltak, így a reklamációk száma is csökkent, miközben a fóliázási költségek és az egyszer használatos csomagolóanyag mennyisége 43%-kal mérséklődött.
Nem mindig a legvékonyabb, legnagyobb előnyújtású fólia a leggazdaságosabb.