Egy épületgépészeti elektronikai termékeket gyártó partnerünk szerette volna rakatpántolási folyamatait egyszerűsíteni, modernizálni és biztonságosabbá tenni a munkát a raktárban a közelmúltban történt balesetek miatt.
Helyszíni audit során szakértékesítőnk megállapította, hogy a pántolási folyamatok nem voltak egységesek: a gyártósortól függően mechanikus kéziszerszámokat vagy távol-keleti akkumulátoros pántológépekkel pántoltak. Ezekkel a technológiákkal nem volt biztosítható az állandó feszítőerő, ami időnként rakatborulásokhoz vezetett a raktárban és a szállítás során is.
A helyzetet tovább nehezítette, hogy gyakran előfordultak extra magas, 2600–2850 mm-es raklapok, amelyeket a jelenlegi módszerekkel kizárólag két fő tudott pántolni. A gyártási volumen 15–20 raklap/óra értéket ért el, és mivel a termelési sorok egymáshoz közel helyezkedtek el, a dolgozók mozgása is korlátozott volt, ami megnehezítette a hatékony munkavégzést.
Mindezek alapján a megfelelő megoldás egy ErgoPack X-pert félautomata pántológép bevezetése lett, amelyet Overheight modullal egészítettünk ki, hogy az extra magas raklapokat is egy fő pántolhassa.
Az új rendszer biztosítja az állandó feszítőerőt, minimalizálja a rakatborulás kockázatát, és lehetővé teszi, hogy a pántolás gyorsabb és hatékonyabb legyen. Az ergonomikus kialakítás jelentősen csökkenti a dolgozók terhelését, és javítja a munkabiztonságot.
A gépet 2023-ban átadtuk, eseti jelleggel szervizeljük.