Egy nyugat-európai lakberendezési vállalat Magyarországra lépett be, és gyors regionális növekedést tapasztalt. Kezdetben félautomata forgókaros fóliázógépeket és kézi pántológépeket használtak, de a dinamikus bővülés miatt ez már nem bizonyult fenntarthatónak. A vállalat ezért a logisztikai folyamataik teljes automatizálása mellett döntött.
Cégünket már ismerték az ott használt akkumulátoros pántológépek révén, így meghívtak az automatizálási tenderre.
Míg más bútorgyártóknál többnyire standard gépekkel dolgoztunk, itt teljesen egyedi megoldásra volt szükség. A fő kihívás az volt, hogy minden rakat egyedi volt, mivel a különböző üzletek eltérő bútorkombinációkat rendeltek.
Így az automatizált csomagolósornak az alábbi igényekhez kellett alkalmazkodnia:
A volumen alapján egy gyűrűs fóliázó lett volna az elsődleges választás, de a változatos méretek és formák miatt ez nem volt megvalósítható. Helyette egy dupla fóliakocsis TOSA forgókaros automata fóliázógép mellett döntöttünk, amely rakathoz bemozgó fóliahegesztő egységgel működik.
Az egyedi módosításból természetesen a fedőfólia adagoló sem maradhatott ki, a raklapok magasságában is nagy szórás volt (1100-2100mm), így a fedőfólia adagoló minden esetben a soron következő rakat magasságához süllyed/emelkedik
Bár a raklapokat továbbító pályasor kevésbé volt izgalmas, a padlószinten működő görgős pályasor nem számít teljesen szokványosnak, itt még összetettebb kihívások merültek fel. Az egyedi rakatformák és méretek miatt a szenzorok elhelyezése és kalibrálása is nagyobb precizitást igényelt.
A teljes rendszert 2022-ben sikeresen beüzemeltük, azóta pedig éves szinten karbantartjuk, biztosítva a folyamatos megbízható működést.